جاذبه های گردشگری کیاشهر

بندر کیاشهر یکی از صدها شهرستان زیبای شمالی است که در استان گیلان واقع شده است. جاذبه های گردشگری کیاشهر به قدری متفاوت و دیدنی است که بازدید از آن می‌تواند برای مسافران تجربه‌ای لذت‌بخش به همراه داشته باشد. پل چوبی، پارک ملی خشکی-دریایی بوجاق، پارک جنگلی، ساحل عسگر آباد و … نمونه‌ای از جاذبه های دیدنی کیاشهر به شمار می‌روند.

کیاشهر زیبا، بندری در نزدیکی شهرستان آستانه اشرفیه است. اگر با جاذبه های گردشگری کیاشهر گیلان آشنا باشید می‌دانید که این بندر شمالی، انتخابی عالی برای سفر محسوب می‌شود. کافیست قبل از سفر لیستی از جاهای دیدنی کیاشهر تهیه کنید و با رسیدن به مقصد، طی یک تور یک روزه گردشگری و حتی طی چند روز، از آن‌ها بازدید نمایید. برخی از جاذبه‌های کیاشهر عبارتند از:

پارک جنگلی ، گل سرسبد جاذبه های گردشگری کیاشهر

می‌توان گفت همه ما وقتی به استان‌های شمالی کشور سفر می‌کنیم، پیش از همه به دنبال یک ساحل زیبا یا جنگل بکر هستیم. پارک جنگلی کیاشهر که در جوار ساحل دریا قرار دارد، می‌تواند ما را به آن‌چه انتظار داریم برساند. این پارک زیبا با پوشش سبز درختان زیبای توسکا، مکانی بی‌نظیر برای لذت بردن از طبیعت به حساب می‌آید. همچنین وجود مرداب و پل چوبی در کنار جنگل، آن را به یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های گردش گری بندر کیاشهر تبدیل کرده است.

پل چوبی کیاشهر

یکی دیگر از جاذبه های گردش گری کیاشهر که در بخش قبل نام آم به میان آورده شد، پل چوبی است. این پل یک کیلومتری روی تالابی به نام بوجاق قرار دارد که این تالاب میان ساحل و پارک جنگلی واقع شده است. بدون شک هر چقدر که توضیح داده شود، باز هم حس ناب قدم زدن روی این پل برای رسیدن به دریا تنها با یک تجربه واقعی قابل لمس است.

ساحل عسگر آباد

اگر به دنبال یک ساحل بکر و آرام هستید، ساحل عسگر آباد بهترین گزینه است و به همین دلیل به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردش گری کیاشهر شناخته می‌‍شود. فضای دست‌نخورده این ساحل در کنار منظره زیبای شالیزارهای اطراف و بافت جنگلی سبز، هم‌نشینی بی‌نظیری را ایجاد کرده است. اگر سری به ساحل عسگر آباد بزنید متوجه می‌شوید که چرا یکی از پرطرفدارترین جاذبه های طبیعی کیاشهر محسوب می‌شود.

پارک ملی بوجاق

نکته جالبی که درباره جاذبه های گردشگری کیاشهر وجود دارد این است که هر کدام از این مکان‌های دیدنی، متشکل از قسمت‌های گوناگونی هستند. برای مثال پارک ملی بوجاق که یکی از جاذبه های دیدنی کیاشهر به شمار می‌رود خود متشکل از دریا، تالاب و علفزار و زمین جلگه‌ای است. به همین دلیل هم به عنوان پارک ملی خشکی-دریایی شناخته می‌شود. بدون شک جاذبه های گردشگری کیاشهر به همین‌جا ختم نمی‌شود. ولی توضیح بیشتر نیز بی‌فایده است. زیرا تماشای این زیبایی‌ها از نزدیک حس و حالی کاملاً متفاوت و البته عالی دارد. خوب است اگر در یکی از سفرهای خود به گیلان، برای چند روز نیز در حوالی کیاشهر اقامت داشته باشید و از این جاذبه‌ها دیدن کنید.

افزودن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی مطالب

جدیدترین مطالب

جاذبه‌های توریستی لاهیجان

جاذبه‌های توریستی سیاهکل

جاذبه های گردشگری کیاشهر

رزرو فوری
اقامتگاه

تماس با باغ ریحان